Svet kresťanstva

  Strana 1

  Strana 1

  Dnes treba vedieť

  pred 4 hodinami
  pred 23 hodinami

  Kňaz Ján Buc je hospitalizovaný s covidom, no je mimo ohrozenia života. „Ďakujem za modlitby, mám sa relatívne dobre, som v nemocnici spolu s mamkou, ale nie sme v ohrození života,“ odkázal Buc cez kňaza Juraja Drobného na záver omše, ktorú vysielala v piatok TV LUX. Bývalý tajomník Sekcie pre mládež KBS a niekdajší šéf televízie LUX zároveň prosí ľudí o modlitby za lekárov, zdravotníkov a personál v nemocniciach.

  14. január 2021, 21:20

  Panne Márii dali dúhovú svätožiaru. Poľské aktivistky sa postavili pred súd.

  Dúha namiesto svätožiary mala vyjadrovať protest proti nepriateľstvu katolíckej cirkvi voči neheterosexuálnym menšinám.

  14. január 2021, 20:00

  Pápež František opäť prirovnal potraty k vraždám. „Problém potratu nie je problém náboženský, je to problém ľudský, prednáboženský, je to problém ľudskej etiky,“ povedal v rozhovore pre taliansku televíziu Canale 5 a dodal: „Je správne vyhasiť jeden ľudský život, aby sa vyriešil určitý problém, hocaký? Je správne najať si vraha na vyriešenie nejakého problému?“

  14. január 2021, 14:50

  Skupina mladých moslimov sa pustila do rekonštrukcie Kostola sv. Tomáša v irackom Mosule, ktorý v roku 2014 zničil džihádisti z Islamského štátu. „Chceme ukázať, že čakáme na návrat kresťanov, bez ktorých toto mesto nie je samo sebou,“ uviedol vodca skupiny Mohammed Essama. (TK KBS)