Svet kresťanstva

  Strana 1

  Strana 1

  Dnes treba vedieť

  pred 8 hodinami

  Ministerstvo kultúry vyberá nového riaditeľa cirkevného oddelenia, výberové konanie sa uskutoční dnes. Doterajší dlhoročný riaditeľ Ján Juran (na fotografii) skončil vo funkcii na konci februára na vlastnú žiadosť odchodom do starobného dôchodku, informovala denník Postoj hovorkyňa ministerstva Zuzana Viciaňová.

  pred 9 hodinami

  Pre bohoslužby v bordových, červených a ružových okresoch naďalej platí obmedzenie jednej osoby na 15 metrov štvorcových, pričom sa nepočítajú deti do 10 rokov v sprievode dospelého. V oranžových okresoch môžu veriaci zaplniť 25 percent kapacity na sedenie. Pri pohrebe blízkej osoby, sobáši, krste a bohoslužbách sa nevyžaduje negatívny test. (tkkbs)

  17. máj 2021, 16:46

  Pápež František sa dopoludnia stretol s najvyššími predstaviteľmi Rímskej kúrie, informovalo Tlačové stredisko Svätej stolice. Detaily zo stretnutia zatiaľ nie sú známe.

  16. máj 2021, 18:08

  Pápež vyzval Mjanmarčanov, aby nepodliehali zlu a nenechali sa rozdeliť.

  František, ktorý Mjanmarsko v roku 2017 aj navštívil, vojenský prevrat opakovane odsúdil.

  16. máj 2021, 15:13

  Vyšiel deviaty zväzok dlhodobého projektu Komentáre k Starému zákonu: Žalmy 120 – 150. Ide o projekt slovenských biblistov, ktorý je určený kňazom, učiteľom a študentom humanitných smerov, ako aj všetkým, ktorí čítajú Sväté písmo. Kolektív sedemnástich autorov tentokrát editorsky viedol profesor Peter Dubovský SJ, ktorý pôsobí na Pápežskom biblickom inštitúte v Ríme. (tkkbs)