Svet kresťanstva

  Strana 1

  Strana 1

  Dnes treba vedieť

  26. september 2021, 08:54

  Katolícka cirkv v nedeľu slávi 107. svetový deň migrantov a utečencov. Pri tejto príležitosti pápež František vydal posolstvo s názvom Na ceste k čoraz širšiemu my. V slovenských kostoloch sa dnes zároveň koná zbierka pre núdznych na Kube. (tkkbs)

  26. september 2021, 08:43

  Pápež František prijal biskupov z rôznych cirkví, ktorí sú spriaznení s hnutím Fokoláre. Tvárou v tvár uzavretému svetu nás Duch Svätý volá, aby sme mali odvahu byť jedno, prihovoril sa im Svätý Otec.  

  25. september 2021, 20:54

  Sexuálne škandály

  Dôveryhodnosť Cirkvi je ohrozená, varuje kardinál Seán Patrick O’Malley.

  „Keby sa s nami niekto pred 40 rokmi, keď sme boli vymenovaní za biskupov, rozprával o tom, ako riešiť tieto problémy, keby sme počúvali obete, dejiny našej cirkvi by boli iné,“ vyhlásil vo Varšave predseda Pápežskej komisie na ochranu maloletých.

  25. september 2021, 20:52

  V nedeľu sa vo všetkých katolíckych kostoloch uskutoční finančná zbierka pre núdznych na Kube. Predseda KBS Stanislav Zvolenský povedal, že ide o jedno z prvých ovocí návštevy Svätého Otca na Slovensku.

  25. september 2021, 14:36

  Pápež František prijal francúzskych biskupov, ktorí pricestovali na návštevu ad limina apostolorum. Stretnutie so Svätým Otcom trvalo dve a pol hodiny. Jednou z hlavných tém bolo nedávne motu proprio, ktorým František obmedzil možnosť sláviť Eucharistiu podľa mimoriadnej formy rímskeho obradu. Pápež vysvetlil francúzskym biskupom dôvody svojho rozhodnutia a ubezpečil ich, že mu ide len o jednotu cirkvi. Ďalšími témami boli migrácia a problematika sexuálneho zneužívania, keďže v najbližších dňoch má byť zverejnená dlho očakávaná správa nezávislej komisie. (vatican news)

  Denník Svet kresťanstva