Svet kresťanstva

Anglikánsky teológ N. T. Wright: Môžeme sa sporiť o svätení žien, ale nie o vzkriesení

Teológ a bývalý biskup Nicolas Thomas Wright viedol polemiky s liberálnymi teológmi, ktorí spochybňovali zmŕtvychvstanie Ježiša Krista, aj s konzervat...

Teológ a bývalý biskup Nicolas Thomas Wright viedol polemiky s liberálnymi teológmi, ktorí spochybňovali zmŕtvychvstanie Ježiša Krista, aj s konzervatívnymi duchovnými, ktorí odmietali svätenie žien.

Pravoslávna cirkev a novoveké katolícke mariánske dogmy

Dogmu o nepoškvrnenom počatí Panny Márie odmieta z teologických dôvodov, pri dogme o nanebovzatí Božej Matky sa jej len nepáči rozšírený názor, že Pre...

Dogmu o nepoškvrnenom počatí Panny Márie odmieta z teologických dôvodov, pri dogme o nanebovzatí Božej Matky sa jej len nepáči rozšírený názor, že Presvätá Bohorodička neokúsila smrť.

František pokračuje v reforme Rímskej kúrie. Dve pápežské rady zlúčil do novej inštitúcie

Vo vedení nového Dikastéria pre laikov, rodinu a život by mal pôsobiť laik. Ak sa tak stane, pôjde o najvyššie postaveného laika v Rímskej kúrii.

Vo vedení nového Dikastéria pre laikov, rodinu a život by mal pôsobiť laik. Ak sa tak stane, pôjde o najvyššie postaveného laika v Rímskej kúrii.

Francúzsky prezident sa stretol s pápežom: Keď je zavraždený kňaz, je zhanobená republika

Prezident François Hollande pricestoval za pápežom Františkom, aby mu poďakoval za podporu francúzskeho ľudu po teroristickom útoku v Nice a vražde kň...

Prezident François Hollande pricestoval za pápežom Františkom, aby mu poďakoval za podporu francúzskeho ľudu po teroristickom útoku v Nice a vražde kňaza Jacquesa Hamela.