Svet kresťanstva

  Strana 1

  Strana 1

  Dnes treba vedieť

  pred 2 hodinami

  Viaceré americké protestantské cirkvi sú z dôvodu pandémie na pokraji prežitia. Keďže fyzická účasť na bohoslužbách výrazne poklesla, cirkvi, ktoré fungujú prevažne zo zbierok, nemajú financie ani na prevádzku. Niektorí pastori sa zriekli svojho platu, iní sú zas nútení predať budovu kostola. (apnews)

  pred 4 hodinami

  Pápež František priznal zápal kolenného väzu, ktorý mu sťažuje chôdzu. V závere pravidelnej generálnej audiencie sa prítomným ospravedlnil, že nemôže ako zvyčajne prísť priamo medzi nich. Ako vysvetlil, príčinou je bolesť pravej nohy, ktorá je dôsledkom zápalu kolenného väzu. „Ide o prechodnú záležitosť. Hovoria, že sa to stáva starým ľudom, neviem teda, prečo sa to prihodilo mne,“ vtipkoval Svätý Otec. (vatican news)

  pred 4 hodinami

  Vatikán sa prvýkrát vyjadril k obvineniam, že Benedikt XVI. ako mníchovský arcibiskup nepodnikol nič proti štyrom kňazom podozrivým zo sexuálneho zneužívania. Správa advokátskej kancelárie „nie je výsledkom súdneho vyšetrovania ani definitívnym rozsudkom“, uviedol Andrea Tornielli z Dikastéria pre komunikáciu Svätej stolice. (vatican news)

  pred 4 hodinami

  Nedelia sa na duchovenstvo a laikov, kázať môže každý pokrstený brat. Financie od štátu neprijímajú a nemajú ani centralizovanú štruktúru. Čo vieme o cirkvi, ku ktorej sa v sčítaní prihlásilo dvaapolkrát viac ľudí ako pred desiatimi rokmi?

  pred 9 hodinami

  Igor Matovič

  Cirkev je v práci s Rómami úspešnejšia ako mimovládky, ktoré rozkrádajú peniaze.

  Vláda schválila 330-tisíc eur pre pastoračných asistentov v rómskych komunitách. „Ak to porovnám so stovkami miliónov eur, ktoré rozkradli najmä bratislavské mimovládky, tak je to veľmi efektívny spôsob práce s rómskou komunitou,“ tvrdí minister financií.

  Denník Svet kresťanstva