Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Modlitby za kňazov

Kňaz nie je imúnny voči slabostiam a pokušeniam tým, že biskup naňho položí ruky

Rozhovor so Samuelom Brečkom o modlitbovej podpore pre kňazov. 

Samuel Brečka sa obrátil spolu s manželkou až v dospelom veku aj vplyvom jedného kňaza, ktorý im pokrstil prvé dieťa. Pred 13 rokmi založil hnutie Modlitby za kňazov. V septembri v Šaštíne dostali členovia modlitbového spoločenstva osobitné požehnanie od pápeža Františka, ktorý ocenil ich službu.

Modlitby a každoročný 40-dňový pôst obetujú za kňazov vo farnostiach, starých a chorých kňazov, tých, ktorí sú v kríze či spútaní rôznymi závislosťami, ale aj za konkrétnych kňazov na základe úmyslov, ktoré im chodia do spoločenstva. Tiež reagujú na aktuálne dianie v cirkvi a spoločnosti.

„Prednedávnom sme sa modlili za otca biskupa Haľka, ktorý čelil mediálnym útokom. Vnímam veľmi silno biblický obraz, ako Hur s Áronom Mojžišovi podopierali jeho unavené ruky v boji proti Amalekovi a vďaka tomu víťazili. Aj my chceme byť kňazom oporou a podopierať ich modlitbou v ich bojoch,“ povedal Brečka v Postoj TV.

Vzhľadom na situáciu v seminároch sa tiež intenzívne modlia za nové kňazské povolania. „Modlievame sa za odvahu pre chlapcov, aby sa nebáli vykročiť na túto cestu. Mnohí aj cítia povolanie, ale sa boja prevziať zodpovednosť alebo nenaberú odvahu pre obraz, aký máme v spoločnosti o kňazoch,“ hovorí Brečka.  

Celý rozhovor si môžete pozrieť v tomto videu:


Ak práve nemôžete pozerať video, vypočujte si podcast:

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.