Biskupi sa modlili za arcibiskupa Bezáka

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Biskupi sa modlili za arcibiskupa Bezáka

Slovenskí biskupi sa modlia počas zasadnutia Konferencie biskupov Slovenska. Foto - TK KBS/Peter Zimen

Na prvom tohtoročnom stretnutí slovenskí biskupi oznámili zbierku na pomoc utečencom.

Na 83. plenárnom zasadaní KBS, na ktorom sa v Bardejovských kúpeľoch zúčastňuje všetkých 14 slovenských biskupov, vyhodnotili minuloročný Národný pochod za život, ako aj návštevu ad limina apostolorum v Ríme.

Biskupi zároveň vyzvali k účasti na Svetových dňoch mládeže, ktoré sa uskutočnia v Krakove. „Očakáva sa účasť okolo 5-tisíc zaregistrovaných účastníkov. Ich ubytovanie sa organizuje v meste Skawina v spolupráci so štyrmi miestnymi katolíckymi farnosťami,“ uviedla Tlačová kancelária KBS. Do Krakova sa chystajú aj všetci slovenskí biskupi.   

Zazneli aj informácie o Pápežskom slovenskom kolégiu sv. Cyrila a Metoda v Ríme, činnosti a hospodárení televízie Lux a situácii na Katolíckej univerzite v Ružomberku.

Biskupi ocenili prijatie 149 irackých kresťanov a projekty na podporu prenasledovaných kresťanov, ktoré boli financované zo zbierky na Kvetnú nedeľu v minulom roku. „Kvôli trvajúcej potrebe solidarity s nespravodlivo prenasledovanými kresťanmi sa biskupi rozhodli pokračovať v minuloročnej iniciatíve a vyhlásiť zbierku na tento účel aj v tomto roku. Uskutoční sa v Nedeľu Božieho Milosrdenstva 3. apríla 2016,“ informovala tlačová kancelária slovenských biskupov.


Predseda KBS Stanislav Zvolenský informoval novinárov o rokovaní slovenských biskupov. Foto – TK KBS/Peter Zimen

Predseda KBS Stanislav Zvolenský na brífingu uviedol, že na návrh hlavného celebranta utorkovej rannej bohoslužby, rožňavského biskupa Stanislava Stolárika, venovali biskupi svoju modlitbu aj arcibiskupovi Róbertovi Bezákovi, ktorý dnes slávi 56. narodeniny. Zároveň podľa TASR uviedol, že KBS nemá nové informácie vo veci posunu jeho situácie. 

Po skončení zasadnutia biskupi absolvujú štvordňové duchovné cvičenia, ktoré povedie verbista Milan Bubák. Najbližšie plenárne zasadnutie KBS bude 15. a 16. júna na Donovaloch.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo