Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
18. jún 2016

Cirkusanti vo Vatikáne (fotoreportáž)

Do Vatikánu zavítalo sedemtisíc cirkusantov a kolotočiarov. Pápežovi porozprávali o svojom živote a predviedli mu krátke predstavenie.
Cirkusanti vo Vatikáne (fotoreportáž)

Pápež František prijal v Aule Pavla VI. približne sedemtisíc cirkusantov a kolotočiarov, ktorí sa v rámci Svätého roka milosrdenstva zúčastnili na Jubileu sveta kočovného a ľudového divadla. Umelci a zabávači pápežovi predstavili svoje životné svedectvá a predviedli mu aj krátke vystúpenie. 

František im v príhovore pripomenul, že oslava a radosť sú charakteristickými znakmi ich identity. „Máte špeciálne nadanie: tým, že sa neustále premiestňujete, môžete všetkým prinášať Božiu lásku, jeho objatie a jeho milosrdenstvo. Môžete byť cestujúcou kresťanskou komunitou, svedkami Krista, ktorý je vždy na ceste, aby sa stretol aj s tými najvzdialenejšími,“ povedal pápež, ktorý cirkusantov vyzval, aby nezanedbávali svoju vieru napriek dynamickej a putovnej práci, ktorá im sťažuje stabilné začlenenie sa do farského spoločenstva.

Inzercia

V roku 2012 prijal cirkusantov, kolotočiarov a pouličných umelcov aj pápež Benedikt XVI.

Kardinál Antonio Maria Vegliò, predseda Pápežskej rady pre pastoráciu migrantov a cestujúcich, ktorá podujatie zorganizovala, na adresu cirkusantov povedal, že „mnohí z nich otvárajú zdarma svoje dvere tým, ktorí sú najviac v núdzi, aby im venovali okamžiky bezstarostnosti: a to je skutočné milosrdenstvo. Takže sú akýmisi protagonistami tohto špeciálneho Roku milosrdenstva“.

Foto (10) – TASR/AP

 

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.